מונה:


תאריך ושעה
 


מאפריל 2017 שחקן בהצגת יחיד "לחיות שעה אחרי היטלר" - מונודרמה אודות הישרדותו של העיתונאי ניצול שואה נח קליגר באושוויץ.

  "לחיות שעה אחרי היטלר"
                                  מונודרמה – הצגת יחיד
                                  ביצוע:   א י צ י ק     אֶ בֶּ ל
סיפור הישרדותו באושוויץ של העיתונאי והסופר נח קליגר, ניצול שואה כפי שחווה כאסיר במחנה בצעירותו ועד עלייתו לארץ. נח כיום בן 92 וחי בישראל.
במונודרמה על-פי הספר "אלה תולדות נח", שכתב נח קליגר, מעביר השחקן איציק אֶבֶּל בצורה מפורטת, קשה ומטלטלת את זוועות היום-יום במחנה ההשמדה הגדול והאכזרי שידעה האנושות בתולדותיה - אושוויץ.
אנו עדים לילדותו בגיל 13 בגטו, הפרידה מההורים, הנסיעה הצפופה ברכבת הטרנספורט, היום הראשון במחנה, המסדרים בקור העז, המקלחות, קיעקוע המספר על הזרוע, מלחמת הקיום, הרעב, העונשים, עבודת הכפייה,                                                               החלומות בלילה על הדרגש, הסלקציה הראשונה, צעדת המוות והשחרור.                      נח קליגר                   
תיאוריו המזוויעים והבלתי אנושיים של הניצול נח קליגר מאפשרים לצופה לחוות בצורה חושפנית, שטרם נראתה על במה, בפירוט מיקרוסקופי ובלתי מובן כיצד שרד נח. "שרדתי את אושוויץ, לא כי הייתי חזק יותר, או פיקח יותר, שרדתי בעיקר כי היה לי מזל. זה גורל, פשוט קרו לי ניסים יותר מלאחרים, נס אחר נס, אחרת לא הייתי שורד."
עיבוד הספר, בימוי, משחק ואביזריי תפאורה: איציק אבל.
על השחקן איציק אֶבֶּל:
שחקן תיאטרון כ- 40 שנה, גילם דמויות מגוונות בהצגות סרטים סדרות ופרוייקטים.
(לאחרונה:  "מדיאה", "כטוב בעינכם", "לה פמיליה",  "אחת אפס אפס", "רמזור".)
בן לניצול שואה, גִימְפֶּל אֶבֶּל ז"ל, שגם היה אסיר באושוויץ וסיפוריו זהים כמעט לחלוטין לסיפורי נח קליגר. איציק חי וגדל בהשפעת סיפורי הזוועה והחליט להעלותם על הבמה לזכר אביו, באמצעות סיפורו של נח קליגר.

                
 
   

                                                                                                                                                                 
                                                                      
                         ההצגה מתאימה לקהל מגיל 16 ומעלה, מ- 30 עד 300 איש. אורכה: 55 דקות, ומלווה בתפאורה מינימלית ומתאימה לכל חלל של כל מוסד. להזמנת הצגות ופרטים: "א.א. הפקות" נייד: 050-5322755. מייל: itzikebel@walla.com 
 

איציק אֶבֶּל - 050-5322755

לייבסיטי - בניית אתרים